8 września obchodzimy
Światowy Dzień Fizjoterapii.
Dzień ten został ustanowiony w 1966 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii. To też okazja do tego, aby dostrzec i docenić pracę fizjoterapeutek i fizjoterapeutów, którzy codziennie w placówkach medycznych (również w naszym Szpitalu) pomagają Pacjentkom i Pacjentom w powrocie do sprawności i zdrowia.
W naszym Szpitalu ich rola jest bardzo ważna. Pracują na różnych oddziałach: ginekologiczno-położniczych, poporodowych, neonatologicznych oraz w naszej Poradni przyszpitalnej.
Na Oddziałach Neonatologicznych wspierają Maluchy: fizjoterapeutka Pani dr n. med.
Beata Pusz oraz mgr
Bartosz Bagrowski. W Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci pracują dla Was fizjoterapeuci: mgr
Magdalena Pawlak, mgr
Izabela Przybylska-Stefańczyk oraz mgr
Bartosz Bagrowski. A na oddziałach ginekologiczno-położniczych i onkologicznych pomagają Pacjentkom w różnych okresach ich życia fizjoterapeuci: dr n. med.
Natalia Smolarek – Kołecka (specjalista fizjoterapii), mgr
Paulina Michalak oraz mgr
Mateusz Woźniak.
Nie sposób tutaj przedstawić wszystkich działań, zakresu prac, jakie wykonują nasi fizjoterapeuci, poniżej piszemy o tym w wielkim skrócie:
Fizjoterapeuta na Oddziale Neonatologicznym:
obserwuje rozwój psychoruchowy niemowląt pod kątem profilaktyki zaburzeń w zakresie motoryki.
edukuje rodziców jak wspierać prawidłowy rozwój dziecka poprzez prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne
pokazuje jak bezpiecznie i stymulująco dotykać dziecko, jak prawidłowo je pozycjonować, przekładać, podnosić i nosić
prowadzi zajęcia w Szkole dla Rodziców Pacjentów Oddziałów Neonatologicznych
Zespół pracujący w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Poradni GPSK:
wspiera dzieci i wcześniaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego,
rozwoju psychoruchowego,
z porażeniem nerwów,
uszkodzeniami mózgu
oraz zespołami genetycznymi. Specjaliści wspomagają małych Pacjentów w sytuacji kiedy zaburzona jest lokomocja.
Więcej o pracy Poradni:
https://www.gpsk.ump.edu.pl/.../rehabilitacji-dziennej...
Na
oddziałach w Szpitalu na Polnej specjaliści fizjoterapeuci udzielają konsultacji oraz prowadzą kompleksową fizjoterapię Pacjentek na każdym etapie ich życia:
w czasie ciąży,
we wczesnym połogu,
po operacjach i zabiegach ginekologicznych oraz
podczas leczenia onkologicznego. Prowadzą też
program wczesnej fizjoterapii poporodowej, z którego mogą korzystać Pacjentki podczas pobytu w Szpitalu na Polnej.
Drodzy Fizjoterapeuci
– w tym szczególnym dniu życzymy Wam samych
sukcesów, dużo zdrowia i wytrwałości! Życzymy Wam także, aby wysiłek, który codziennie wkładacie w przywracanie zdrowia Pacjentom był dla Was źródłem
dumy i satysfakcji!
Zdjęcie przedstawia tylko część zespołu fizjoterapeutów z naszego Szpitala.
Wszystkich
serdecznie i gorąco pozdrawiamy!