Cudowne spotkanie: 💜całych rodzin naszych Absolwentów – Oddziału Neonatologicznego (Klinika Neonatologii UMP) – kierowanego przez 👨‍⚕️Pana Profesora Jana Mazelę oraz Oddziału Neonatologicznego II im. WOŚP (II Klinika Neonatologii UMP) kierowanego przez 👨‍⚕️Pana Profesora Tomasza Szczapę, Pracowników, Darczyńców, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten dzień.

Każdy metr przestrzeni sali wykładowej był wypełniony radością, wdzięcznością, wzruszeniem, niekończącymi się podziękowaniami. Przyjechaliście Kochani – z daleka i całkiem bliska, ale wszyscy w jednym celu – żeby móc spotkać tych, którzy codziennie walczyli o Wasze Maluchy.

Zabawa, rozmowy,🎊 🎉atrakcje dla naszych dzieci, pyszne🍰 słodkości – tak jak na rodzinnym spotkaniu. Były balony, muzyka, konkursy, wspomnienia i moc zdjęć.

Nie sposób w jednym wpisie oddać to wszystko, co się wydarzyło. Ale kiedy wystąpił dla nas wszystkich Piotr, nasz Wcześniak, który tak pięknie opowiedział nam historię swojego życia – od momentu urodzenia – aż do teraz kiedy napisał książkę, ukończył studia magisterskie, a także podyplomowe.

Piękna historia o walce, determinacji, sile i codziennej wierze w to, że będzie dobrze.

Piotrze – to były bardzo ważne słowa dla wszystkich. Chyba nie było osoby na sali, która nie wzruszyła się słuchając Twojego wystąpienia, a także podziękowań dla 👩‍⚕️Pani Doktor Doroty Pietrzyckiej, lekarki, która się wtedy Tobą opiekowała.

A na koniec uczta muzyczna. Agnieszka Kova Kowalczyk i Harfista Michał Zator przenieśli nas w świat przepięknej muzyki, świateł i obrazów, które otuliły serca wszystkich słuchaczy. Po niejednym policzku popłynęła łza wzruszenia…

To był piękny 💜Dzień Wcześniaka na Polnej. Dziękujemy 💜Darczyńcom, dziękujemy Wolontariuszom.

Dziękujemy 💜Wam, że byliście z nami na Polnej.

Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji💜 Światowego Dnia Wcześniaka.

Dziękujemy pięknie 👇