Cudowne spotkanie:
całych rodzin naszych Absolwentów – Oddziału Neonatologicznego (Klinika Neonatologii UMP) – kierowanego przez
Pana Profesora Jana Mazelę oraz Oddziału Neonatologicznego II im. WOŚP (II Klinika Neonatologii UMP) kierowanego przez
Pana Profesora Tomasza Szczapę, Pracowników, Darczyńców, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten dzień.
Każdy metr przestrzeni sali wykładowej był wypełniony radością, wdzięcznością, wzruszeniem, niekończącymi się podziękowaniami. Przyjechaliście Kochani – z daleka i całkiem bliska, ale wszyscy w jednym celu – żeby móc spotkać tych, którzy codziennie walczyli o Wasze Maluchy.
Zabawa, rozmowy,
atrakcje dla naszych dzieci, pyszne
słodkości – tak jak na rodzinnym spotkaniu. Były balony, muzyka, konkursy, wspomnienia i moc zdjęć.
Nie sposób w jednym wpisie oddać to wszystko, co się wydarzyło. Ale kiedy wystąpił dla nas wszystkich Piotr, nasz Wcześniak, który tak pięknie opowiedział nam historię swojego życia – od momentu urodzenia – aż do teraz kiedy napisał książkę, ukończył studia magisterskie, a także podyplomowe.
Piękna historia o walce, determinacji, sile i codziennej wierze w to, że będzie dobrze.
Piotrze – to były bardzo ważne słowa dla wszystkich. Chyba nie było osoby na sali, która nie wzruszyła się słuchając Twojego wystąpienia, a także podziękowań dla
Pani Doktor Doroty Pietrzyckiej, lekarki, która się wtedy Tobą opiekowała.
A na koniec uczta muzyczna. Agnieszka Kova Kowalczyk i Harfista Michał Zator przenieśli nas w świat przepięknej muzyki, świateł i obrazów, które otuliły serca wszystkich słuchaczy. Po niejednym policzku popłynęła łza wzruszenia…
To był piękny
Dzień Wcześniaka na Polnej. Dziękujemy
Darczyńcom, dziękujemy Wolontariuszom.
Dziękujemy
Wam, że byliście z nami na Polnej.
Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji
Światowego Dnia Wcześniaka.
Dziękujemy pięknie ![]()