W pierwszym w tym roku spotkaniu edukacyjnym wzięli udział lekarze ginekolodzy z Olecka, Płońska, Płocka, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Nowej Soli i Żar, specjalizujący się w zakresie ginekologii operacyjnej lub uzupełniających swą dotychczasową edukację w technikach minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej. Oprócz lekarzy praktykujących stacjonarnie, w formule on-line w warsztatach wzięło udział 200 ginekologów z całej Polski.

Uczestnicy warsztatów pod kierownictwem edukacyjnym prof. dr hab. n. med. Macieja Wilczaka, Koordynatora Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym  Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wraz z zespołem lekarzy Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, podczas przeprowadzonych w tym dniu zabiegach na dwóch salach operacyjnych, zastosowali zaawansowane i jedne z najnowocześniejszych technik operacyjnych wykorzystywane w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej.

 

W roku 2023 w ramach warsztatów będziemy spotykać się 5 razy. To pokazuje jak bardzo potrzebna jest nasza działalność edukacyjna w tym zakresie – komentuje prof. Maciej Wilczak, Koordynator Centrum. Formuła edukacji operacyjnej on-line umożliwia w jednym czasie, na żywo udział w zabiegach operacyjnych wielu lekarzom, dając szansę na zadawanie pytań w trakcie trwania całej operacji. Jest to nadal bardzo skuteczne narzędzie służące przekazywaniu wiedzy i praktycznych rad w zakresie tego typu technik operacyjnych, kierowane głównie do młodych lekarzy ginekologów – dodaje  prof. Maciej Wilczak.

 

Wszystkie wykonywane zabiegi z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej jak zwykle opatrzone były precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami lekarza operatora, dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

 

Podczas warsztatów lekarzom towarzyszyły poznańskie media. Zapraszamy do zapoznania się relacjami:

Głos Wielkopolski
https://gloswielkopolski.pl/specjalisci-ze-szpitala-przy-ulicy-polnej-w-poznaniu-ucza-innych-lekarzy-jak-operowac-przez-dziurke-od-klucza/ar/c14-17330225
 

Telewizja Polska Poznań

https://poznan.tvp.pl/1689895/teleskop

 

Patronat Honorowy nad całym cyklem warsztatów objął Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr n. med. hab. Andrzej Tykarski.

 

Kalendarz spotkań, szczegółowe informacje oraz zapisy:

https://www.gpsk.ump.edu.pl/.../nasz-szpital-dzialalnosc...

Więcej informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum:

http://kzmid.ump.edu.pl/zabiegi-operacyjne