Polna 33
Poznań
IZBA PRZYJĘĆ

Wypis z noworodkiem

Jeśli nie ma innych przeciwwskazań, wypis matki z dzieckiem odbywa się między 3. a 5. dobą po porodzie.
 
Matkę z noworodkiem  może odebrać dowolna, wskazana przez nią osoba dorosła.
 
Pacjentka może również wypisać się sama, bez towarzyszenia innych osób.
 
Pamiętaj - odbioru ze Szpitala mogą dokonywać wyłącznie osoby dorosłe!
WYPIS MATKI Z DZIECKIEM

W trakcie obchodu porannego matki i noworodki kwalifikowane są do wypisu ze Szpitala. Jeśli danego dnia matka lub noworodek nie ma zleconych przez lekarza badań, to wypis odbywa się około południa. Jeśli noworodek danego dnia miał pobraną krew na badania, to decyzja o wypisie podejmowana jest przez lekarza neonatologa, po otrzymaniu wyników badań.

Mama i dzicko przy wypisie  otrzymują kartę informacyjną z leczenia szpitalnego.

Osoby odbierające Pacjentkę, zgłaszają się w budynku od strony ul. Jackowskiego (wejście oznaczone WYPISY,  obok Izby Przyjęć).

Informacja o osobie oczekującej jest przekazywana na Oddział, na którym przebywa Mama i dziecko  i dopiero po tej informacji Pacjentka z dzieckiem opuszczają oddział.

Przebranie Pacjentek  w odzież prywatną odbywa się na Oddziale. 

FOTELIK SAMOCHODOWY

Osoba, która odbiera Matkę i dziecko ze szpitala samochodem musi mieć ze sobą odpowiedni fotelik dla dziecka. Jest to bardzo ważne, gdyż bez tego noworodek nie może opuścić szpitala. Należy pamiętać o odpowiednim zapięciu dziecka w fotelik oraz poprawnym montażu fotelika na siedzeniu. Warto to przećwiczyć wcześniej. W przypadku umieszczenia fotelika na przednim siedzeniu, ważne jest, aby był on zamontowany tyłem do kierunku jazdy. BARDZO WAŻNE jest, aby wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera!

Należy pamiętać, że bez względu na porę roku, dziecko powinno być zapięte BEZPIECZNIE oraz KOMFOTROWO. Dopasowując długość szelek, należy pamietać, że powinny być one dopasowane do dziecka, z uwzględnieniem jego ubrania. Zbyt luźne założenie szelek sprawi, że dziecko będzie mniej bezpieczne a zbyt ciasne sprawi, że będzie ono odczuwało dyskomfort.