Międzynarodowy Dzień Farmaceuty 
to święto wszystkich Pracowników Apteki szpitalnej. W naszej Aptece oprócz farmaceutów pracują także
technicy farmaceutyczni czy przedstawiciele takich zawodów jak:
specjalista ds. zamówień publicznych,
statystyk medyczny,
inspektor,
referent.
Pamiętajmy, że to praca całego zespołu umożliwia realizację wszystkich procedur oraz wsparcie lekarzy i pielęgniarek, położnych w ich codziennej opiece nad pacjentem.
Farmaceuci w naszym Szpitalu zajmują się nie tylko zaopatrywaniem oddziałów w produkty lecznicze i wyroby medyczne, lecz są zaangażowani również w inne procedury, jak np.:
sporządzanie leków jałowych w Pracowniach Aseptycznych:
w Pracowni Cytostatyków miesięcznie sporządzanych jest około 300 preparatów cytotoksycznych,
w Pracowni Żywienia Pozajelitowego miesięcznie sporządzanych jest ponad 600 mieszanin żywienia pozajelitowego (w tym około 400 mieszanin typu Two-In-One),
w Pracowni Leków w Dawkach Indywidualnych miesięcznie sporządzanych jest około 2000 roztworów bazowych, 4500 dawek leków dożylnych;
sporządzanie leków w Recepturze Standardowej - około 800 proszków doustnych miesięcznie.
Farmaceuci szpitalni uczestniczą także w pracach Komitetu Terapeutycznego czy innych zespołów interdyscyplinarnych, biorą udział w badaniach klinicznych, przeprowadzają analizy farmakoekonomiczne, współprowadzą terapię monitorowaną stężeniami leków czy przygotowują szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i położnych.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Farmaceuty, który przypada właśnie dziś, 14 maja składamy Pracownikom naszej Apteki szpitalnej życzenia
zdrowia, satysfakcji
z wykonywanych zadań, spełnienia
marzeń osobistych i tych zawodowych!