Polna 33
Poznań

DZIEŃ FARMACEUTY

Międzynarodowy Dzień Farmaceuty 👩‍🔬👨‍🔬to święto wszystkich Pracowników Apteki szpitalnej. W naszej Aptece oprócz farmaceutów pracują także ☑️ technicy farmaceutyczni czy przedstawiciele takich zawodów jak: ☑️ specjalista ds. zamówień publicznych,☑️ statystyk medyczny, ☑️inspektor, ☑️ referent.

DZIEŃ FARMACEUTY

Pamiętajmy, że to praca całego zespołu umożliwia realizację wszystkich procedur oraz wsparcie lekarzy i pielęgniarek, położnych w ich codziennej opiece nad pacjentem.

Farmaceuci w naszym Szpitalu zajmują się nie tylko zaopatrywaniem oddziałów w produkty lecznicze i wyroby medyczne, lecz są zaangażowani również w inne procedury, jak np.:

🔶sporządzanie leków jałowych w Pracowniach Aseptycznych:

🔹w Pracowni Cytostatyków miesięcznie sporządzanych jest około 300 preparatów cytotoksycznych,

🔹w Pracowni Żywienia Pozajelitowego miesięcznie sporządzanych jest ponad 600 mieszanin żywienia pozajelitowego (w tym około 400 mieszanin typu Two-In-One),

🔹w Pracowni Leków w Dawkach Indywidualnych miesięcznie sporządzanych jest około 2000 roztworów bazowych, 4500 dawek leków dożylnych;

🔶sporządzanie leków w Recepturze Standardowej - około 800 proszków doustnych miesięcznie.

Farmaceuci szpitalni uczestniczą także w pracach Komitetu Terapeutycznego czy innych zespołów interdyscyplinarnych, biorą udział w badaniach klinicznych, przeprowadzają analizy farmakoekonomiczne, współprowadzą terapię monitorowaną stężeniami leków czy przygotowują szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i położnych.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Farmaceuty, który przypada właśnie dziś, 14 maja składamy Pracownikom naszej Apteki szpitalnej życzenia🌹 zdrowia, satysfakcji 🌹z wykonywanych zadań, spełnienia ❤️marzeń osobistych i tych zawodowych!