FUNDACJA WOŚP DLA KOBIET Z CUKRZYCĄ

WOŚP w Szpitalu na Polnej wspiera kobiety z cukrzycą. Pompy insulinowe zostały po raz pierwszy zakupione dla ciężarnych z cukrzycą przez Fundację w 2004 roku, czyli możemy mówić o Jubileuszu dwudziestolecia Orkiestry w jej działaniach na rzecz tej grupy Pacjentek.

Do końca listopada 2020 roku pompy zakupione przez Fundację WOŚP zostały wypożyczone łącznie 4 931 kobietom. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu urodziło się w Polsce 2 502 zdrowych dzieci.

FUNDACJA WOŚP DLA KOBIET Z CUKRZYCĄ

W specjalistycznych ośrodkach, dla których WOŚP zakupiła nowoczesne, osobiste pompy insulinowe, kobiety z cukrzycą typu 1 planujące ciążę lub będące w ciąży mogą być leczone z zastosowaniem najnowocześniejszej terapii pompowej.

Do takich ośrodków należy Klinika Rozrodczości, w naszym Szpitalu, kierowana obecnie przez prof. dr hab. Ewę Wender-Ożegowską. Wspólnie z drugim ośrodkiem w Poznaniu, kierowanym przez prof. dr hab. Dorotę Zozulińską-Ziółkiewicz w Szpitalu im. F. Raszei objęliśmy opieką w okresie ostatnich 10 lat około 1000 Pacjentek ciężarnych z cukrzycą typu 1, z których wszystkie urodziły w naszym szpitalu, na Polnej.

Pokazuje to niezbicie, że stanowimy jeden z największych w Polsce ośrodków zajmujących się ciężarnymi z cukrzycą w Polsce, a dzięki wsparciu WOŚP możemy leczyć nasze Pacjentki w sposób bardzo nowoczesny, tak jak najlepsze ośrodki na świecie.

Mamy doskonały zespół. Pani Prof. Ewa Wender-Ożegowska, kieruje tym zespołem i leczy nasze Pacjentki, zasiada również w Radzie Naukowej przy WOŚP zajmującej się organizacją opieki nad ciężarnymi z cukrzycą w Polsce osobistymi pompami insulinowymi. Jest poza tym Przewodniczącą zespołów opracowujących standardy leczenia kobiet z cukrzycą w okresie rozrodczym.

Lekarze i Pielęgniarki z naszego ośrodka zostali przeszkoleni z zasad leczenia pompami insulinowymi Pacjentek z cukrzycą typu 1 i prowadzenia leczenia od etapu planowania poprzez całą ciążę. W zespole Pań Położnych zajmujących się leczeniem osobistymi pompami insulinowymi mamy dwie bardzo doświadczone, doskonale wyedukowane Panie Położne - mgr Danutę Olejniczak i dr Urszulę Mantaj, które od lat zajmują się z ogromnym zaangażowaniem terapią pompową i edukacją naszych Pacjentek z cukrzycą.