Uroczystość zgromadziła władze uczelni oraz kolegiów nauk, laureatów oraz zaproszonych gości.
Wyróżnienia odebrało 25 laureatów nagród indywidualnych i doktorskich oraz przedstawiciele 24 zespołów badawczych z obszaru nauk medycznych, o zdrowiu i farmaceutycznych.
Nie zabrakło także ![]()
naukowców z naszego
Szpitala:
Nagrodę Naukową Rektora UMP – dyscyplina nauki medyczne - za cykl 11 publikacji nt. „Wpływ cukrzycy ciążowej i przedciążowej na przebieg ciąży, rozwój płodu i zdrowie potomstwa – badanie nad biomarkerami, mikrobiomem i profilami glikemicznymi otrzymali:
prof. Ewa Wender-Ożegowska
dr hab. Paweł Gutaj
dr n. med. Rafał Sibiak
prof. Marzena Gajęcka
lek. Łukasz Adamczak
dr hab. Jakub Kornacki
prof. Tomasz Szczapa
dr n. med. Daniel Boroń
dr n. med. Urszula Mantaj – list gratulacyjny
Zespół Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, otrzymał Nagrodę Naukową Rektora - dyscyplina nauki medyczne - za cykl 7 publikacji nt. "Patologie endokrynne w ginekologii- wybrane aspekty".
Nagroda naukowa przyznana została za rok 2024 i objęła zespół następujących specjalistów:
Prof. dr hab. Błażej Męczekalski,
dr n. med. Anna Szeliga,
dr n. med. Anna Kostrzak.
Nagrodę Naukową Rektora - dyscyplina nauki medyczne - za cykl 3 publikacji, protokołów przeglądów systematycznych Cochrane nt. „Wpływ różnego rodzaju stymulacji na rozwój i ograniczenie chorobowości w grupie noworodków urodzonych przedwcześnie" otrzymała także
dr hab. Katarzyna Wróblewska-Seniuk z II Klinika Neonatologii UMP.
Wszystkim Laureatom składamy najserdeczniejsze
gratulacje!
Relacja i fotorelacja z wydarzenia
:
https://www.ump.edu.pl/aktualnosci/uroczysta-gala-nauki-3
fot. UMP.

Gala Nauki, w czasie której wręczono Nagrody Naukowe Rektora – indywidualne i zespołowe – przyznane w 2025 r. za osiągnięcia naukowe w roku 2024.