Spotkanie, w którym uczestniczyli lekarze, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni, psychologowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele władz a także studenci kierunków medycznych uroczyście powitali:
dr hab. Radosław Mądry, Dyrektor naszego Szpitala
Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński, JM Rektor UMP
Dagmara Korbasińska-Chwedczuk, Dyrektor Departamentu Równości w Zdrowiu w Ministerstwie Zdrowia.
W panelach dyskusyjnych uczestniczyli m.in. zaproszeni goście z Ministerstwa Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, konsultanci krajowi oraz wojewódzcy z dziedzin medycznych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, wybitni specjaliści świata medycznego – w tym eksperci z naszego Szpitala:
W pierwszym panelu dyskusyjnym pt.
Wpływ poczucia bezpieczeństwa kobiet na decyzję o macierzyństwie
: - Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, konsultant krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz dr hab. Radosław Mądry, Dyrektor naszego Szpitala.
Kolejną część dyskusji pt.
Zdrowie kobiet
prowadziła Pani Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, a wśród uczestników debaty byli: Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kędzia, konsultant wojewódzka w dziedzinie ginekologii i położnictwa, woj. wielkopolskie oraz Prof. dr hab. med. Witold Kędzia, Kierownik Kliniki Ginekologii UMP .
Panel III konferencji to dyskusja
Pomoc kobietom z doświadczeniem przemocy seksualnej
– w tej części udział wzięła Pani Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska.
W następnej dyskusji
Opieka nad kobietami w związku z ciążą, porodem i połogiem
– udział wzięli: Pani Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, Prof. dr hab. Jan Mazela, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Kierownik Kliniki Neonatologii UMP oraz Prof. Tomasz Szczapa, Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Kierownik II Kliniki Neonatologii UMP.
Na koniec - wykład mistrzowski
Ciąża, poród, połóg - niepowtarzalne możliwości programowania zdrowia i długowieczności
poprowadził dr n. med. Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny Główny Inspektorat Sanitarny
Spotkanie podsumowali i zapowiedzieli kolejną edycję konferencji: Pani Dyrektor Dagmara Korbasińska-Chwedczuk oraz Dyrektor dr hab. Radosław Mądry.
Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu. To był czas wielu interesujących dyskusji, przestrzeń dla wymiany cennych, ciekawych doświadczeń, poglądów oraz niezliczonych rozmów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Szczegóły programu
:
https://www.gov.pl/.../zapowiedz-konferencji-sila-kobiet...
Transmisja z konferencji ![]()