Spotkanie, w którym uczestniczyli lekarze, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni, psychologowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele władz a także studenci kierunków medycznych uroczyście powitali:

🔸dr hab. Radosław Mądry, Dyrektor naszego Szpitala

🔸 Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński, JM Rektor UMP

🔸Dagmara Korbasińska-Chwedczuk, Dyrektor Departamentu Równości w Zdrowiu w Ministerstwie Zdrowia.

W panelach dyskusyjnych uczestniczyli m.in. zaproszeni goście z Ministerstwa Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, konsultanci krajowi oraz wojewódzcy z dziedzin medycznych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, wybitni specjaliści świata medycznego – w tym eksperci z naszego Szpitala:

W pierwszym panelu dyskusyjnym pt. 🔶Wpływ poczucia bezpieczeństwa kobiet na decyzję o macierzyństwie 🔶: - Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, konsultant krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz dr hab. Radosław Mądry, Dyrektor naszego Szpitala.

Kolejną część dyskusji pt. 🔶 Zdrowie kobiet 🔶 prowadziła Pani Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, a wśród uczestników debaty byli: Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kędzia, konsultant wojewódzka w dziedzinie ginekologii i położnictwa, woj. wielkopolskie oraz Prof. dr hab. med. Witold Kędzia, Kierownik Kliniki Ginekologii UMP .

Panel III konferencji to dyskusja 🔶 Pomoc kobietom z doświadczeniem przemocy seksualnej 🔶– w tej części udział wzięła Pani Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska.

W następnej dyskusji 🔶 Opieka nad kobietami w związku z ciążą, porodem i połogiem 🔶– udział wzięli: Pani Prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, Prof. dr hab. Jan Mazela, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Kierownik Kliniki Neonatologii UMP oraz Prof. Tomasz Szczapa, Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Kierownik II Kliniki Neonatologii UMP.

Na koniec - wykład mistrzowski 🔶Ciąża, poród, połóg - niepowtarzalne możliwości programowania zdrowia i długowieczności 🔶poprowadził dr n. med. Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny Główny Inspektorat Sanitarny

Spotkanie podsumowali i zapowiedzieli kolejną edycję konferencji: Pani Dyrektor Dagmara Korbasińska-Chwedczuk oraz Dyrektor dr hab. Radosław Mądry.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu. To był czas wielu interesujących dyskusji, przestrzeń dla wymiany cennych, ciekawych doświadczeń, poglądów oraz niezliczonych rozmów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Szczegóły programu👇:

https://www.gov.pl/.../zapowiedz-konferencji-sila-kobiet...

🎥Transmisja z konferencji 👇

https://m.youtube.com/watch?v=3pvX9qE_D_4...