Oddziały Neonatologiczne Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu to jedne z najlepszych ośrodków w Polsce, w których ratuje się najmniejsze wcześniaki. To Oddział Neonatologiczny I kierowany przez 👉Pana Profesora Jana Mazelę oraz Oddział Neonatologiczny II im. WOŚP kierowany przez 👉Pana Profesora Tomasza Szczapę.

W naszym ośrodku, wszystkie nasze działania są skierowane na to, by zapewnić najmniejszym, urodzonym dzieciom bezpieczeństwo i jak najlepszy start w dorosłe życie. Z dumą przyłączamy się do tegorocznych obchodów, nie mogło nas zabraknąć. Zespoły neonatologów, położnych, pielęgniarek, ratowników medycznych, rehabilitantów, logopedów w naszym Szpitalu codziennie walczą o życie tych najmniejszych, to grono wybitnych specjalistów.

To piękny i ważny dzień u nas w Szpitalu Polnej. Setki fioletowych balonów, jeszcze więcej fioletowych 💜💜💜serc – dla Was Kochane Dzieci i dla Was Drodzy Rodzice. Piękne życzenia, słowa nadziei, że będzie dobrze. Bo tak będzie.

Pamiętacie dzielną Wojowniczkę Helenkę ? Była dziś z nami. Pamiętacie Matyldę, dziś świętowała swoje pierwsze urodziny. To są tak piękne emocje, że nie da się tego wyrazić żadnymi słowami.

Wzruszające gesty – piękne laurki od Dzieci z przedszkola w Wiórku, Czempiniu oraz Creative Carousel. Wśród nich też są nasze Dzieciaki z Neonatologii. Dziękujemy Pani Agnieszce za piosenki dla maluchów i koncert na ukulele.

Jak co roku, Szpital na Polnej aktywnie włącza się i celebruje ten wyjątkowy dzień. Razem z Fundacja Laboratorium Marzeń pokazujemy, że dzieci przedwcześnie urodzone mają szansę – dzięki zabiegom lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, rehabilitantów - żyć i cieszyć się życiem. Za chwilę będziemy podświetlać nasze budynki na kolor wcześniaków – fiolet, włączając się do akcji Fundacji.

To jest wyjątkowy dzień. Naszym Pacjentom, którzy obchodzą dziś swoje święto oraz im Najbliższym życzymy dużo zdrowia i wytrwałości🌹🌹🌹.

Dziękujemy że jesteście z nami. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować ten dzień.