Tym razem zespół lekarzy z👉👨‍⚕️ Panem Profesorem Maciejem Wilczakiem na czele „krok po kroku” przedstawia szkolącym się lekarzom najnowsze zasady i techniki stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym.

Uczestnikami dzisiejszego spotkania edukacyjnego są lekarze z ośrodków w Szczecinie oraz z Konina. Patronat Honorowy nad warsztatami 2024 oraz 2025 objął JM Prof. Zbigniew Krasiński.

Warsztaty prowadzone przez ich pomysłodawcę - Profesora Macieja Wilczaka cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy z wielu ośrodków w Polsce chcących podnosić swoje kwalifikacje.

Przed zabiegami Pan Profesor M. Wilczak – poprowadził prezentację o nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym.

"Bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z koleżankami i kolegami z innych ośrodków medycznych – komentuje Profesor Maciej Wilczak. To szkolenie jest po to, aby nasi koledzy ginekolodzy mogli wykorzystywać w swoich ośrodkach takie metody, jakimi są leczone kobiety w Europie. Dodatkowo – zawsze jest to czas na rozmowę, wszyscy możemy się wymieniać się cennymi spostrzeżeniami i doświadczeniami ze swoich ośrodków.

Widzimy szeroką potrzebę edukacyjną w tym zakresie, dlatego kontynuujemy nasz kolejny rok warsztatów praktycznych w zakresie technik minimalnie inwazyjnych, przed nami już plany na kolejne spotkania w 2025 roku”.

Pacjentki w czasie wykonywania zabiegów histeroskopowych mają unikatową możliwość obserwowania wszystkich etapów minimalnie inwazyjnego zabiegu i co ważne są w stałym kontakcie z lekarzem operatorem. W każdym momencie trwania zabiegu mogą zadawać pytania lekarzowi. Zwykle po dwóch godzinach od zakończenia zabiegu opuszczają szpital i wracają do codziennych aktywności.

Więcej o warsztatach, a także zabiegach, zapisy :

https://www.gpsk.ump.edu.pl/pl/warsztaty-histeroskopowe-w-szpitalu-na-polnej-10