Nasze wspaniałe Gościnie powitała Pani Dyrektor Magdalena Ozorowska – Zastępczyni Dyrektora ds. Finansowych i Administracyjnych. Pierwszy wykład  „Złamać kod – czyli o genetyce raka jajnika i piersi. Rola badań genetycznych, ocena ryzyka, profilaktyka, poradnictwo” – poprowadziła Pani dr n.med. Małgorzata Stawicka–Niełacna, specjalistka laboratoryjnej genetyki medycznej. Tematykę tę kontynuowała Pani dr n.med. Kamila Witczak – pomysłodawczyni spotkania, moderując dyskusję na temat „Diagnostyki genetycznej a możliwości terapii nowotworów ginekologicznych”.

Cudowne Dziewczyny z Fundacji Omea Life Rak Piersi nie ogranicza Poznań opowiedziały o tym, czym się zajmują, jak wspierają się wzajemnie z kobietami, o akcjach, które prowadzą i o sile kobiet  która ma niesamowitą moc! Pokazały też uczestniczkom spotkania jak badać piersi.

Po wykładach uczestniczki spotkania miały okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji Pani Dyrektor Galerii Yes w Poznaniu -  Ilony Rosiak-Łukaszewicz, która opowiedziała o powstaniu wystawy GŁOS KOBIET, składającej się z biżuterii autorstwa kobiet, co więcej oprowadziła nasze Gościnie po niej  i opowiadała o każdym wyjątkowym eksponacie.

Całość spotkania zakończył pokaz i ćwiczenia  body conditioningu oraz strechingu pod okiem wyjątkowej Kasi Książkiewicz, w którym aktywnie uczestniczyły Panie.

Dziękujemy Pani Doktor Kamili Witczak oraz Położnej Oddziałowej Marlenie Grabowskiej.

 

Kochane Pacjentki – dzisiejsze popołudnie pokazało nam jak bardzo potrzebne – dla Was i dla nas są takie spotkania. Jesteśmy wdzięczni za każda chwilę razem. Do zobaczenia!