Kurs został organizowany dzięki współpracy II Kliniki Neonatologii UMP kierowanej przez Tomasza Szczapę, Szpitala Uniwersyteckiego Leuven Universitair Ziekenhuis (UZ Leuven w Belgii), i Szkoły Praktycznej Neonatologii. Prowadzący to certyfikowani, międzynarodowi wykładowcy NIDCAP z Uniwersytetu z Leuven (Sofie Vuylsteke, Kelly Janssens, Bieke Bollen) wspierani przez polski zespół (Doc. Roksana Malak, Dr Anna Stolaś i Dr Ewa Gieysztor).

Jest to wyjątkowy program wspierania rozwoju noworodka i niemowlęcia wymagającego intensywnej opieki. Tradycja NIDCAP (Newborn Individualized Developmental Care and Assessment Program) sięga 1984 roku. Twórczynią metody jest prof. Heidelise Als, PhD wykładowczyni z Uniwersytetu Harvarda.

Założenia metody są realizowane jako standard w wielu oddziałach neonatologicznych na świecie (m.in. w Belgii czy Szwecji). Chcemy, aby stały się standardem opieki również w GPSK UM.

Jesteśmy przekonani, że dla dzieci i ich rodzin najważniejsze jest interdyscyplinarne działanie specjalistów. Dlatego poza licznymi uczestnikami z całej Polski, w pierwszej edycji kursu biorą udział pracownicy GPSK.

Więcej o wydarzeniu: