Zespół Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej na kongresie edukacyjnym w Turynie

W ramach doskonalenia umiejętności edukacyjnych Zespołu lekarzy z Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej GPSK, specjaliści z Centrum, pod kierownictwem Pana Profesora Macieja Wilczaka, w dniach 13-15 września 2023 roku, biorą udział w kolejnym spotkaniu edukacyjnym - kursie szycia laparoskopowego zorganizowanym przez Profesora Armando Romeo, znanego organizatora ponad 2000 kursów (Reaearch Education Center Uniwersytet Medyczny w Turynie) podnoszących kwalifikacje szycia wykorzystywanego w zabiegach laparoskopowych.

Zespół  Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej na kongresie edukacyjnym  w Turynie

Wrześniowy kurs odbywa się na Uniwersytecie w Turynie w Reaearch Education Centre.

Ideą tego projektu jest podnoszenie umiejętności zespołu edukacyjnego Centrum - wszystko po to, aby udoskonalić zastosowanie technik szycia podczas działań operacyjnych u Pacjentek. Pacjentki w poznańskim centrum są operowane przez zespół kierowany przez Pana Profesora Macieja Wilczaka na europejskim poziomie, dokładnie tak jak odbywa się to w ośrodkach w Europie.